Kaikkien Vellikuppien tiedot nyt yhdestä paikasta!

Kuusankoski-Seuran ylpeyden aiheen, Vellikupin uuden juhlanumeron ilmestymisen kunniaksi (ilm.1.12.2022)  julkaisemme tällä sivulla kattavat listat Vellikupista kautta aikain.  Vellikuppi -kotiseutujulkaisu on ilmestynyt  vuosittain vuodesta 2002 lähtien talkootyönä.

Kuluva vuosi 2022 mukaan lukien tähän mennessä Vellikupissa on julkaistu

  • artikkeleja kaikkiaan 446 kpl
  • kirjoittajia kaikkiaan 127 henkilön voimalla

Ahkerimmin artikkelin kirjoittajina ovat kunnostautuneet  Juha Forsberg (79) , Kimmo Seppänen (62) , Ulla Nikula (56), Eero Niinikoski (32) ja Jukka Suortanen (25 artikkelia).  Kuusankoski-Seuran johtokunta ja Vellikuppi-työryhmä kiittää  kymmeniä ja taas kymmeniä tiedontantajia, haastateltuja tai valokuvia tai muuta materiaalia työryhmän käyttöön luovuttaneita.

Kiitos kaikille, ja kaunista Joulun odotusta!


Vellikuppi-kotiseutujulkaisujen artikkelit vuosittain 2002–2022

Vellikuppi-kotiseutujulkaisujen artikkelit kirjoittajittain 2002–2022

Print Friendly, PDF & Email